04133370704 - 09144100058
چرا باید به جای پنجره معمولی از پنجره UPVC  استفاده کرد؟

چرا باید به جای پنجره معمولی از پنجره UPVC  استفاده کرد؟

حتما شما هم نام درب و پنجرهUPVC  به گوش­تان خورده است. پنجره­های UPVC به علت مقاومت و خاصیت عایقی که دارند خیلی معروف هستند و استفاده از آن­ها در انواع ساختمان­ها و مراکز مسکونی و اداری رایج است.

UPVC ماده­ای است که از مشتقات نفت تولید شده و در مرحله تولید استحکام و مقاومت زیادی دارد. این ماده بعد از این­که تولید شد، خاصیت انعطافی به خود می­گیرد که علت استفاده از آن در درب و پنجره نیز همین عامل است.

این نوع درب و پنجره­ها خاصیت عایقی خوبی برای جلوگیری از ورود سرما و گرما و گرد­وخاک هستند و در تابستان از ورود گرما به داخل محیط و در زمستان از نفوذ سرما جلوگیری کرده و اتلاف انرژی را کاهش می­دهند. این درب و پنجره در سایز­ و طرح و رنگ متنوعی ساخته می­شوند.

بنابر آن­چه تا کنون اشاره شد، حتما خودتان هم به اهیمت استفاده از درب و پنجره UPVC پی برده­اید. در ادامه مقاله سعی خواهیم کرد با دلایل بیش­تری به ذکر اهمیت این موضوع بپردازیم.

همان­طور که اشاره کردیم درب و پنجره UPVC عایق حرارتی هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می­کنند.

میزان انرژی که در استفاده از این نوع درب و پنجره ذخیره می­شود، برابر ۴۰ درصد است. در صورتی که درب و پنجره­های معمولی باعث اتلاف انرژی بیش­تری می­شوند و هزینه زیادی بابت استفاده از لوازم سرمایشی و گرمایشی را به شما تحمیل خواهند کرد.

زندگی گسترده شهری باعث شده آلودگی صوتی افزایش بیابد و زندگی در شهرهای بزرگ انسان­ها را در معرض مستقیم این نوع آلودگی قرار داده­است. پنجره­های UPVC به عنوان عایق خوبی برای صدا عمل کرده و اجازه نمی­دهد سروصدا مزاحمت زیادی برای شما ایجاد کند.

مقاومت درب و پنجره UPVC در برابر باد و طوفان بسیار زیاد است و از نفوذ باران هنگام بارندگی یا نفوذ گردوخاک هنگام طوفان­های شدید جلوگیری می­کند. با توجه به این­که پنجره­های UPVC از ورود گرد و غبار و کثیفی به داخل جلوگیری می­کنند، الزام شست­وشوی مکرر لوازم منزل برای تمیز ماندن را کم کرده و از این نظر برای شما صرفه اقتصادی دارند.

این نوع در و پنجره از مقاومت بالایی برخوردار بوده و به زودی آسیب نمی­بینند حتی اگر دچار آسیب و مشکل هم شدند، پس از تعمیر و بازسازی امکان استفاده مجدد را دارند. همچنین امکان رنگ­آمیزی هم دارند و اگر سطح­شان دچار مشکلی شد می­توانید به راحتی سطح آن­ها را رنگ­آمیزی کنید.

در و پنجره UPVC غیر قابل اشتعال هستند و می­توانند تا حدی خیال شما را در صورت وجود خطر اشتعال راحت کنند.

تعویض پنجره های معمولی

در و پنجره UPVC در مجاورت رطوبت آسیب نمی­بینند بنابراین بهترین انتخاب برای خانه­های ویلایی یاآپارتمان­هایی هستند که در مناطق مرطوب قرار دارند.

در و پنجره UPVC در برابر زلزله مقاومت زیادی نشان می­دهند.

یکی از علت­های استفاده از پنجره­های UPVC این است که نه­ تنها استفاده از آن­ها باعث صرفه­جویی در انرژی می­شود و بهینه است، بلکه خود این پنجره­ها هم از قیمت کم­تری برخوردارند و خریدن آن­ها صرفه اقتصادی دارد.

شرایط نگهداری در و پنجره UPVC بسیار ساده است و این مواد به راحتی با آب و صابون شسته و تمیز می­شوند و احتیاج به شوینده خاصی ندارند.

پنجره­های معمولی به طور معمول از چوب ساخته شده­اند و با گذشت زمان و در مجاورت رطوبت دچار آسیب شده و از بین می­روند ولی در و پنجره UPVC حتی بعد از چندین سال استفاده هم از بین نمی­روند.

معمولا در و پنجره UPVC ضمانت بیشتری دارند و تولیدکنندگان این نوع در و پنجره معمولا ۲۵ سال برای محصولات­شان ضمانت می­دهند و در صورت ناراضی بودن از این محصول می­توانید به نمایندگی­های آن مراجعه کرده و از پشتیانی آن­ها استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تماس با ما