04133370704 - 09144100058
کدام نوع پنجره دوجداره برای ما مناسب­تر است؟

کدام نوع پنجره دوجداره برای ما مناسب­تر است؟

پنجره­های دوجداره، پنجره­هایی هستند که دارای استحکام و مقاومت زیادی بوده و خاصیت عایقی خوبی در برابر سرما و گرما دارند. این پنجره­ها که برای اولین بار در آلمان تولید شدند، با استقبال خوبی روبه­رو شده و استفاده از آن­ها گسترش یافت. پنجره­های دوجداره با توجه به نکات مثبت و مزایایی که دارند، بهترین انتخاب برای ساختمان­های اداری و مسکونی محسوب می­شوند. اما نکته­ای که باید همیشه به آن توجه داشت این است که با توجه به تنوعی که در انواع پنجره­های دوجداره وجود دارد، استفاده از کدام نوع آن برای محیطی که ما در نظر داریم بهترین انتخاب محسوب می­شود؟

برای پاسخ به این سوال که کدام نوع پنجره بهترین انتخاب برای ما محسوب می­شود، باید با انواع این نوع پنجره و ویژگی هر کدام آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع پنجره را برای محیط دلخواه خود انتخاب کنید.

پنجره­های دوجداره ثابت

اولین نوع پر استفاده از پنجره­های دوجداره، پنجره­های ثابت هستند که حتما در برخی محیط­ها به چشمتان خورده است. شاید فکر کنید این پنجره­ها چون امکان باز و بسته شدن ندارند و ثابت هستند، کاربرد زیادی ندارند اما برعکس. این مدل پنجره­ها دقیقا به علت ثابت بودن مورد استفاده قرار می­گیرند زیرا نه تنها به مکانیزمی برای باز و بسته شدن احتیاج ندارند، بلکه این ویژگی ثابت بودن یک مزیت بزرگ محسوب شده و باعث می­شود گرما، سرما یا آلودگی­های صوتی راهی برای ورود به منزل نداشته باشند.

پنجره­های دوجداره تک حالته

با این­که هزینه خرید و نصب پنجره­های دوجداره ثابت کم­تر ازبقیه پنجره­ها است. اما گاه ثابت بودن آن­ها باعث مشکلاتی می­شود. پنجره­های دوجداره ثابت به هیچ وجه امکان باز شدن ندارند و اگر شما بخواهید از پنجره­ برای تهویه هوای منزل استفاده کنید، استفاده از پنجره­های دوجداره ثابت این امکان را به شما نمی­دهند.

در این مواقع استفاده از پنجره­های دوجداره تک حالته توصیه می­شود. زیرا امکان باز و بسته شدن دارند و امکان تهویه و تعویض هوا را به شما می­دهند.

پنجره­های دوجداره تک حالته

پنجره­های دوجداره دو حالته

این نوع پنجره­ها مانند پنجره­های تک حالته امکان باز و بسته شدن دارند اما در حالت کلی پیشرفته­تر هستند و این مزیت را دارند که تنها با یک دست­گیره در جهت­های عمودی و افقی باز و بسته شوند.

این پنجره­ها به علت یراق­های محکمی که دارند، امنیت بیشتری از پنجره­های تک­حالته دارند.

پنجره­های دوجداره دو حالته

پنجره­های دوجداره سایبانی

این پنجره­ها این ویژگی را دارند که در یک محور افقی باز و بسته شوند و شما می­توانید مدل باز شدن آن را خودتان تعیین کنید. این­که پنجره به سمت داخل باز شود یا خارج یا عمودی باز شود یا افقی؟

این نوع پنجره­ها ببیشتر در سرویس­های بهداشتی یا راه­پله­ها به کار برده می­شوند.

پنجره­های دوجداره سایبانی

پنجره­های دوجداره آکاردئونی

حالت باز شدن این پنجره­ها کمی متفاوت است و زیبایی خاصی در مدل باز شدن خود دارند. این پنجره­ها زمانی استفاده می­شوند که عرض پنجره بیش­تر از ۳ متر باشد. شما با پنجره­های آکاردئونی می­توانید زیبایی خاصی به محیطی که در آن از پنجره آکاردئونی استفاده می­کنید ببخشید.

پنجره­های دوجداره آکاردئونی

پنجره دوجداره فرانسوی

این نوع پنجره­ها هم از زیبایی هم از کیفیت خاصی برخوردار هستند و از دو طرف به صورت کامل باز می­شوند بین دو لنگه پنجره هیچ ستون یا حائلی وجود ندارد اما این به معنی عایق نبودن آن­ها نیست. این پنجره­ها به گونه­ای طراحی شده­اند که امکان نصب پنجره­های تک­حالته و دوحالته روی آن­ها وجود دارد

که هم می­توان به صورت عمودی آن­ها را باز و بسته کرد، هم به صورت افقی.

پنجره­های دوجداره کشویی

این پنجره­ها مانند پنجره­های آلمینیومی ساده عمل می­کنند. به این صورت که از هر طرف قابلیت باز شدن دارند. باز و بسته شدن این پنجره­ها مانند حرکت روی ریل است و از این جهت فضای زیادی اشغال نکرده و مزاحمتی برای پرده­ها به وجود نمی­آورند.

پنجره­های دوجداره کشویی

پنجره دوجداره خلیجی

این پنجره­ها با ترکیب مدل­های پنجره­های ثابت و پنجره­های بازشو ساخته شده­اند و زیبایی خاصی به محیط می­بخشند. ویژگی مثبتی که این نوع پنجره­ها دارند، این است که باعث می­شود فضای داخلی خانه بزرگ­تر به نظر برسد.

 

 

تماس با ما