آذرتاش

آذرتاش - درب و پنجره

مهندسی ساختمان و معماری

  • 5966 41 98+
  • اینستاگرام
راهکار هایی برای نورپردازی خانه کوچک

راهکار هایی برای نورپردازی خانه کوچک

به گزارش روابط عمومی تولیدی بازرگانی آذرتاش، در این مقاله راهکار هایی برای نورپردازی خانه کوچک را برای شما عزیزان آماده کردیم.

بزرگتر نشان دادن یک فضای کوچک، کاری چالش برانگیز است. نورپردازی یکی از راه حل هایی است که با کمک آن می توانید به رویارویی با این چالش بروید. تفاوت زیادی در یک اتاق کوچک ایجاد می کند، بنابراین نورپردازی مناسب در زیبایی خانه قطعاً بی تاثیر نیست.

اگر بیشتر وقت شما صرف نحوه چیدمان وسایل شده است، به یاد داشته باشید که نورپردازی می تواند فضا را کاملاً تغییر دهد، نه فقط با روشن شدن گوشه های تاریک، بلکه با تأثیر بر احساسات شما. می توانید با چند انتخاب هوشمندانه فضاهای کوچک خود را جادار جلوه دهید.

انتخاب مبلمان، مواد و رنگ و همچنین نورپردازی مناسب می تواند جادو باشد. مهم نیست که خانه شما چقدر خوب طراحی شده است، نورپردازی نامناسب حال خوب فضا را از بین می برد. در این مقاله، شما با برخی از ایده های جالب نورپردازی خانه های کوچک را خواهید داشت.

۱. استفاده از چراغ های خطی است

یکی از روش ها در نورپردازی، چراغ های خطی است، در این چراغ های آویز، چندین لامپ در کنار یکدیگر به یک منبع متصل الکتریسیته هستند. این نوع ایده نورپردازی محبوب، برای فضای کوچک بسیار مناسب است.

با این روش می توانید قسمت خاصی از فضا، که بیشترین نیاز به نور را دارد روشن کنید. بیشترین کاربرد آن بالای جزیره آشپزخانه یا میز ناهارخوری است. شما می توانید. ارتفاع آویز چراغ را با توجه به نیاز خود کوتاه تر و بندتر و یا نزدیک تر و دورتر به فضا تنظیم کنید. چراغ های خطی در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است و شما می توانید مطابق به سبک طراحی داخلی خود آن را انتخاب کنید و به طراحی خود ارزش هنری ببخشید.

۲. استفاده از نور طبیعی

بهتر است با از بین بردن سطوح غیرضروری مانند دیوارهای پارتیشن، مسیر نور را مسدود نکنیم. نور طبیعی خورشید می تواند نور کافی را برای روشنایی فضا در اختیار خانه قرار دهد و نتیجه فوق العاده، به خصوص در فضاهای کوچک ایجاد کند. می توانید به راحتی در صبح و بعد از ظهر روشنایی مطلوب در فضا خود داشته باشید.
هر چه سایه ها کمتر، فضای کوچک اتاق، بزرگ تر، روشن تر و گسترده تر به نظر می رسد. بهتر است در خانه های کوچک استفاده از پنجره های وسیع به حداکثر برسد. همچنین، پرده ها باید با دقت انتخاب شوند تا آنجا که می توان نازک باشند، تا به راحتی نور از پشت آن به داخل اتاق نفوذ کند.
آینه ها همیشه در ترکیب با نور طبیعی می توانند معجزه کنند. می توان آینه ها را رو به پنجره ها به گونه ای قرار داد، تا نور طبیعی را در سراسر فضا منعکس کند.

۳. عدم استفاده از چراغ آویزهای بزرگ

یکی از ترفندهای هوشمندانه در نورپردازی فضاهای کوچک، استفاده از وسایل روشنایی کوچک است. یک چراغ آویز بزرگ باعث می شود فضای اتاق کوچک، پر و شلوغ دیده شود. در عوض نوع کوچک آن، می تواند فضای بیشتری را بدون کاهش عملکرد روشنایی بخشد. چراغ آویز کریستالی یا سنتی برای خانه ای با فضای کم اصلاً مناسب نیست.

۴. استفاده از هالوژن های سقفی

روش دیگر برای نورپردازی، استفاده از هالوژن های سقفی است. که بهترین گزینه برای فضاهای جمع و جور با سقف کوتاه است، فضای کمی را اشغال می کند و فضا را کاملاً روشن کند. در این روش، چراغ به سقف نصب می شود و از سقف به عنوان منبع نور بهره می برد.

این نوع نور کاملاً مدرن و به روز است و بین طراحان محبوبیت خاصی دارد. هدف از استفاده از هالوژن های سقفی علاوه بر ایجاد جلوه بصری، افزایش حس و حال خوب در فضا است. برای رسیدن به این هدف، آن را با چراغ آویزهای تزئینی و آباژور رومیزی ترکیب کنید تا فضای اتاق متعادل و دل پذیرتر شود.

. این امر در طراحی فضاهای مدرن، که در آنها بیشتر از هالوژن های سقفی استفاده می شود، می تواند معجزه کند. در این حالت چون نور به صورت عمودی به داخل اتاق تابیده می شود، حس نورپردازی فوق العاده ایجاد می کند.

راهکار هایی برای نورپردازی خانه کوچک

۵. ترکیب انواع وسایل نورپردازی

اکثر طراحان موافق هستند که شما به بیش از یک منبع نور در اتاق نیاز دارید. همچنین برای جلوگیری از هرگونه خستگی، که در اثر استفاده از یک وسیله ثابت ایجاد می شود، این روش گزینه خوبی است.

وسایل نور خود را به گونه ای در فضا قرار دهید که کل فضا را روشن کند و هیچ گوشه تاریکی باقی نماند. شما می توانید در طراحی خود نورهای سقفی، دیواری و کف را با هم ترکیب کنید. سعی کنید از هر نور متناسب با نیاز و عملکرد آن بهره ببرید. نورهای سقفی می توانند از لحاظ بصری، جلوه ای خاص به فضا اضافه کند.

نور دیواری فضای اتاق را بزرگ تر می کند، زیرا می تواند نور را در اتاق پراکنده کند. انتخاب نورپردازی مناسب در کف باعث روشنایی بیشتر می شود. هم می تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق در نظر گرفته شود، هم در عین حال عملکرد خود را به عنوان نور مستقیم به منطقه خاص انجام می دهد.

۶. آویز ساده برای سقف بلند

بعضی از خانه های کوچک سقف بلند دارند. سقف بلند توجه هر چشمی را به خود جلب می کند و باعث بزرگ تر دیده شدن فضای اتاق می شوند. انواع مختلفی از چراغ آویزها وجود دارد که می توان از میان گزینه های مختلف انتخاب کرد. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از یک چراغ آویز ساده است. چراغ آویز شیشه ای بهترین انتخاب است. شفافیت می تواند به هر فضا یک خانه، نگاهی مینیمالیستی بدهد.

۷. انتخاب حباب مناسب برای چراغ آویز

انتخاب یک حباب مناسب می تواند توهم بزرگ بودن فضا را در مخاطب ایجاد کند و همچنین می تواند به فضا روح ببخشد. حباب سفید یا کرم می تواند گزینه خوبی برای پخش نور بیشتر و روشن کردن فضا باشد.

۸. نورپردازی داخل قفسه ها و فرورفتگی ها

گوشه های تاریک فقط در تقاطع دیوارها یافت نمی شوند. داخل قفسه های کتاب و داخل طاقچه های فرورفته در دیوار نیز از جمله این فضاها به حساب می آیند. بنابراین، می توان از لامپ های LED و یا با تنظیم زوایای یک چراغ و ایجاد یک مسیر باریک نور در این گوشه های تاریک، برای روشن کردن آنها کمک بگیرید.

یادتان باشد! باید جزئیات یا دکورهایی را که می خواهید بیشتر به نمایش بگذارید پرنورتر کنید. با نصب نورافکن، به راحتی این ایده قابل اجرا بوده و توجه شما را به یک نقطه خاص در اتاق جلب می کند.

ش2

۹. نور پردازی ورودی خانه

اگر ورودی شما کوچک است، با یک چراغ آویز، دو عدد دیوارکوب یا حتی دو عدد آباژوری رومیزی بروی کنسول کناری به راحتی می توانید نورپردازی دل نشینی در ورودی خانه ایجاد کنید.

۱۰. نورپردازی در آشپزخانه

درست مانند یک وعده غذایی سالم و متعادل، آشپزخانه شما به تعادل روشنایی مناسب نیاز دارد تا شما را در مسیر درست برای انجام کارهای روز قرار دهد. یکی از مکان هایی که نور پردازی از خود محیط مهم تر است، آشپزخانه است. با نصب هالوژن های سقفی در امتداد لبه سقف می توانید فضایی پرنور داشته باشید. نور زیر کابینت را از یاد نبرید. اجرای لامپ های باریک LED در زیر کابینت های بالا، آسان ترین راه برای ایجاد یک فضای پیشخوان با نور یکنواخت برای آماده سازی و پخت و پز غذا است.

راهکار هایی برای نورپردازی خانه کوچک

۱۱. نورپردازی در نشیمن

از آن جایی که بیشتر وقت ما در فضای نشیمن خانه برای مطالعه یا کارهای دیگر صرف می شود، این فضا به نور کافی احتیاج دارد. از نورهای کم نور و بدون تابش مستقیم برای تماشای تلویزیون استفاده کنید. می توانید از لامپ هایی بهره ببرید که به شما طیف وسیعی از نور را می دهد. آباژور های رومیزی یا ایستاده را امتحان کنید. اگر فراهم کردن همه این موارد برایتان پیچیده است، داشتن یک چراغ آویز ساده در یک اتاق نشیمن برای تولید روشنایی کافی و لازم فضا، نیز می تواند به راحتی نیاز شما را برطرف کند.

۱۲. نورپردازی در اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما نور طبیعی کافی دریافت نمی کند، پس باید نور را خودتان تامین کنید. کلیدهای دیمری و تنظیم نور نصب کنید. این کلیدها به شما انتخاب داشتن نور شدید تا ملایم و بی روح را می دهند. چراغ خواب بروی پا تختی کنار تخت قرار دهید تا همیشه سطح نور مورد نیاز برای مطالعه و غیره را داشته باشید. اگر جایی برای چراغ خواب ندارید، دیوارکوب های دیواری را امتحان کنید.

۱۳. نورپردازی سرویس بهداشتی

نورپردازی عالی برای انجام کارهای شخصی در حمام ضروری است. سبک شما هرچه باشد، بهترین روش برای روشن کردن فضا، نصب دیوار کوب بالا یا دو طرف آینه است. یک قانون کارآمد این است که اندازه دیوار کوب ها را متناسب با اندازه آینه در نظر بگیرید. حمام شما به نوعی از روشنایی سقفی نیز نیاز دارد که پیشنهاد ما به شما از نوع هالوژن های سقفی است.

ش3

شما می توانید از ایده های بالا، آنهایی که با خانه شما سازگارتر است، ایده بگیرید. فقط با چند تغییر کوچک در نورپردازی خود، خواهید دید چه اتفاقی در خانه شما خواهد افتاد. امیدوارم که این اطلاعات بتواند به شما کمک کند تا بهترین نورپردازی خانه کوچک خود داشته باشید.

صفحه اینستاگرامی آذرتاش را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *