آذرتاش

آذرتاش - درب و پنجره

مهندسی ساختمان و معماری

  • 5966 41 98+
  • اینستاگرام
دکوراسیون منازل با کفپوش 

دکوراسیون منازل با کفپوش 

به گزارش روابط عمومی تولیدی بازرگانی آذرتاش، پوشش های کف ، یکی از عوامل مهم در دکوراسیون منزل هستند که تاثیر بسزایی در چیدمان عناصر دیگر دارند. در این مقاله دکوراسیون منازل با کفپوش  برا مورد بررسی قرار دادیم.

کف سازی نقش مهمی در ایجاد جلوه بصری ایفا می کند و چیدمان و رنگ بندی آن می تواند فضا را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد ؟ در واقع شما می توانید از طریق نوع مصالح کف ، فضا را سرد یا گرم کنید .

کف سازه ها از نظر جنس و بافت به دو نوع زبر و نرم تقسیم می شوند :

روکاری زیر شامل سرامیک ، سفال ، سنگ های معدنی و مرمری ، موزائیک سیمانی و چوب ، که سطح انتخاب وسیعی از نظر رنگ و جنس به شما می دهند به طور کلی این مصالح زبر از جنس های نرم گرانتر و بادوام تر هستند .

روکاری های نرم شامل کفپوش هایی از جنس چوب پنبه و وینیل که فوق العاده ارزانتر هستند ، به سادگی نصب شده و به راحتی نیز تمیز می شوند ولی دوام کافی ندارند .

انتخاب هر یک از نوع فوق در دکوراسیون بسیار نقش آفرین است و باید در انتخاب نوع ، رنگ ، جنس و کیفیت آنها دقت داشته باشید تا زیبائی منزل را از طریق کف نیز صد برابر کنید اما باید به نوع شرایط آب و هوائی منطقه هم توجه کنید تا نوع جنس کف در برابر آب و هوای منطقه مقاومت کافی داشته باشد .

قبل از انتخاب نوع کفپوش باید توجه داشته باشید که تمام کف سازه ها به حد کافی مقاوم نیستند و میزان تحمل و مقاومت آنها با هم متفاوت است به حدی که بر خی از آنها قادر به تحمل وزنی برخی اشیا نیستند علاوه بر این ، جلوه بصری کفپوش ها در مقابل نورهای طبیعی و مصنوعی نیز مهم است برخی کفپوش ها انعکاس مناسبی از نورهای طبیعی بر روی خود و اشیاء محاور ندارند .

دکوراسیون منازل با کفپوش 

انواع کفپوش زبر

کفپوش سرامیک

۱- پوشش های زبری که در برابر آب مقاومند و تمیز کردن آنها آسان است .

۲- کاشی های سرامیکی را می توان بر روی دیوار ، بالای شومینه و برفراز کانتر آشپزخانه نیز نصب کرد .

۳- کفپوش های سرامیکی دارای طیف وسیعی از لحاظ رنگ ، شکل ، طراحی و سایز هستند .

۴- سرامیک های دیوار معملا ضخیم تر از سرامیک های کف هستند و در دماهای بالا ضخامت آنها بالاتر می رود .

۵- سرامیک های روشن ، محیط را سرد می کند و در فصل زمستان باید حتما روی آنها را با فرش یا قالیچه بپوشانید .

۶- شما می توانید ترک ها و حفره های سطوح بتنی کف را با سرامیک پر کنید اما باید سطوح ناهموار را میزان کنید و سپس روی آنها را بپوشانید .

کفپوش چوب

۱- استفاده از چوب در کف منزل ، جلوه باشکوهی به خانه شما می دهد .

۲- پارکت و کفپوش های سرامیکی طرح چوب دو نوع بسیار زیبا از این نوع پوشش هستند .

۳- کفپوش های چوبی نسبت به سرامیک و سنگ گرمترند و فضای دنج و خودمانی به خانه می دهند .

در چیدمان برخی از بخش های خانه مانند آشپزخانه و سرویس های بهداشتی از کاشی های متنوع با زنگ بندی زیبا استفاده می شود . شما در انتخاب نوع کفپوش می توانید از فرم ترکیبی ایم مصالح نیز استفاده کنید مثلا می توانید کف آشپزخانه را با سرامیک سفید بپوشانید دیوارها را با کاشی های زرد رنگ طرح دار و کانتر آشپزخانه را نیز با سنگ تزئین کنید . تمامی مصلح زبر ، از نظر مقاومت و زیبائی تا حدودی مشابه هم هستند فقط نوع دیدی که در افراد ایجاد می کنند متقاوت است و به سلیقه افراد بستگی دارد .

دکوراسیون منازل با کفپوش 

کفپوش بامبو

پوشاندن کف اتاق ها با بامبو نیز این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است بامبو که از چوب کاج درخشان تر و از چوب بلوط سبک تر است ، گرمی مناطق استوایی را به اتاق ها می بخشد در صورتی که سرمایه زیادی برای طراحی منزلتان صرف کرده اید و قصد دارید دکور خانه خود را با یک کف بندی عالی تکمیل کنید ، کف بندی با بامبو انتخاب مناسبی است . بامبو یا همان نی خیزران بسیار محکم ، سبک و پر از گره های زیبا است . کف مفروش شده با خیزران با وجود این گره ها جلوه خاصی به خانه می دهد و حس طبیعت را در منزل زنده می کند .

کفپوش سنگ

۱- پوشش های زبری که در برابر آب مقاومند و قدرت بالائی را از نظر تحمل وزنی دارند .

۲- دارای رنگ بندی متنوعی است و از انواع سنگ ها می توانید برای پیشخوان آشپزخانه نیز استفاده کنید .

۳- این نوع پوششش نیز با وجود زیبایی ، فضا را تا حدی سرد می کند و در فصل سرما باید حتما روی آن را با فرش بپوشانید .

صفحه اینستاگرامی آذرتاش را دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *